REZERWACJA ONLINE
Przyjazd
 Wyjazd

Artyści w Bohemie

23 listopada 2024 – JOANNA BRODZIK
Spotkanie autorskie i wykwintna kolacja degustacyjna

Miliony widzów pokochały ją jako serialową Magdę M., ale Joanna Brodzik to nie tylko popularna aktorka. Podczas wieczoru w Bohemie zaprosi wraz Szefem Kuchni Restauracji Weranda na kolację degustacyjną z autorskim menu. To będzie wieczór pełen wyjątkowych smaków i opowieści.

Joanna Brodzik to uwielbiana aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Postaci, które zagrała w serialach „Kasia i Tomek”,” „Magda M.” czy serii „Rozlewisko” przyniosły  jej ogromną sympatię widzów oraz popularność.  Ma na koncie kilkadziesiąt ról  i wiele nagród. Otrzymała m.in. Nagrodę Miesięcznika CINEMA „Z Cinema do Cannes” czy Telekamerę w kategorii Najlepsza Aktorka. W tym roku obchodzi jubileusz 30 – lecia pracy zawodowej.

Joanna Brodzik, to też prezeska Fundacji „Opiekun Serca” i dyplomowana trenerka Szkoły Trop, aktywnie poszukująca w swoich projektach zawodowych możliwości popularyzowania aktywnego słuchania i empatii w działaniu.

O „smaczliwościach świata”

Podczas spotkania w Bohemie odkryjemy jej kolejny talent, jakim jest gotowanie. Joanna Brodzik to  pasjonatka życia. Smakoszka. Jej debiut literacki „Umami. Opowieści i przepisy” to pełna humoru gawęda kulinarna, będąca zapisem pasji i zgromadzonej przez lata wiedzy. Pozycja została z dużym szacunkiem przyjęta przez środowisko profesjonalistów w dziedzinie gastronomii. Jej  przepisy powstały z miłości do ludzi, szacunku do produktów i umiejętności słuchania historii opowiadanych przy wspólnym stole. To sensualna podróż przez kontynenty pachnące cynamonem, szafranem, dojrzałymi pomidorami i ukochanymi truskawkami.  Ta lektura to wyśniona gawęda kulinarna, którą każdy będzie mógł podzielić się z bliskimi.

Wśród opowieści i smaków

Kolacje degustacyjne połączone ze spotkaniami autorskimi, organizowane przez najwybitniejszych szefów kuchni wraz z Joanną to niezwykle ekscytujące i ubogacające podróże do krainy przypraw i potraw.

Tak będzie również 23 listopada w Bohemie. Przed nami wieczór z wyjątkowymi opowieściami i menu, które specjalnie na ten jeden wieczór Joanna Brodzik stworzy wraz  Szefem Kuchni Restauracji Weranda Kamilem Wełnicem.

– „Moją debiutancką książkę „Umami. Opowieści i przepisy” wyśnioną, wymarzoną gawędę kulinarną napisałam w czasie pandemii. By podarować sobie bezpieczną przestrzeń pośród wspomnień, historii i ludzi, których miałam szczęście spotkać. By w ograniczeniu znaleźć dla siebie ukojenie  – opowiada Joanna Brodzik –  Kocham gotować. Choć tak naprawdę najważniejsze są dla mnie szacunek do ludzi, dialogu i wzajemnej obecności jaką możemy sobie podarować siadając do jednego stołu. Nie wiedziałam, że potrafię napisać książkę. Nie wiedziałam, jak zareagują na nią czytelnicy i czytelniczki. To, że cieszy się powodzeniem, że wzrusza, porusza, że dostarcza wiedzy i wrażeń – jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, które pragnę rozwijać.”

Pasja, która łączy ludzi

Joanna Brodzik  zdradza,  że największą kulinarną inspiracją była dla niej babcia. – „ Jedzenie to nie tylko spożywanie tego, co finalnie trafi na talerz, ale spotkania z ludźmi. Ona bardzo to kultywowała. Przy niewielkim stole potrafiła zmieścić ponad dwadzieścia osób. To postanowiłam sobie od niej przywłaszczyć – opowiadała aktorka w „Dzień Dobry TVN”. Jest przysłowie: „Jeśli jesteś szczęściarzem większym niż inni, buduj dłuższe stoły, a nie wyższe mury”. Joannie Brodzik sztuka ta udaje się doskonale. Bo – jak podkreśla aktorka  – jedzenie z radością z innymi, przygotowywanie posiłków z sercem jest nie tylko zamienianiem produktów w danie, lecz także zamienianiem posiłku w energię, która odżywia nas całych. – Dla mnie najważniejsza jest wspólna obecność przy stole. Dedykuję tę książkę tym, z którymi miałam i mam szczęście przy tym stole siedzieć. Posilać się między kolejnymi kęsami naszą bliskością, śmiechem, radością, zwierzeniami – wyznaje.

Spotkanie w sobotę 23 listopada 2024 roku o godzinie 17:00. Bilety  w cenie 350 zł/osoba obejmują wstęp na spotkanie autorskie z Joanną Brodzik oraz wykwintną  kolację, ktorej menu  aktorka stworzy wraz  z Szefem Kuchni Weranda Kamilem Wełnicem. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.
Podczas wieczoru będzie można nabyć książkę Joanny Brodzik „Umami. Opowieści i przepisy”. 

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5 600 602

————————————————————————————————————————————————————————————————————

18 MARCA 2024 roku – IZABELA KUNA
Spotkanie prowadzi Tomasz Raczek

BILETY WYPRZEDANE

Izabela Kuna –  gwiazda takich hitów kinowych jak „Lejdis” i „Teściowie” odwiedzi Bydgoszcz w ramach cyklu „Artyści w Bohemie”. Zaledwie na kilka dni przed głośną premierą „Klary” – serialu na podstawie powieści jej autorstwa.  O aktorstwie, o książkach, ale też o reżyserowaniu  i nie tylko …..  opowie w rozmowie z Tomaszem Raczkiem.

Izabela Kuna to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Karierę zaczynała na początku lat 90. Po ukończeniu Szkoły Filmowej w Łodzi, zaczęła pracę w Teatrze Polskim w Warszawie. Dziś znana jest z wielu ról teatralnych,  filmowych i serialowych.

Widzowie pokochali ją m.in. takim kinowym hitom jak Lejdis”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny” czy „Galerianki” –  za które otrzymała „Złote Kaczki” dla najlepszej aktorki; „Wołyń, „Drogówka” i „33 sceny z życia” –  za które została nominowana do „Orłów”. „Miłość na wybiegu”,   „Pokaż, kotku, co masz w środku”, „Biegnij, chłopcze, biegnij”, „Płynące wieżowce”, „Warsaw by Night”, „Pod Mocnym Aniołem”, „”Para nie do pary”, „Maria Skłodowska–Curie”, „Ach śpij kochanie”. „Pitbull. Ostatni pies”, „Kler” czy „Listy do M”, „Szpilki na Giewoncie”,  „Sexify”, „Planeta Singli. Osiem historii”, „Gry Rodzinne” –  to tylko kilka z popularnych produkcji, w których wystąpiła.

Tylko 2023 rok był dla aktorki wyjątkowo intensywnym czasem. To premiery takich produkcji z jej udziałem jak „Teściowie 2”, „Miało cię nie być”, „Znachor” czy „Masz ci los!”. Oglądać ją możemy również m.in. na Netflixie w serialu będącym adaptacją książki Katarzyny Bondy „ Morderczynie”.

Czas pokazał, że Izabela Kuna to nie tylko charyzmatyczna aktorka, ale również  reżyserka, pedagożka w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz pisarka.
Zaledwie kilka dni temu miała miejsce premiera „Koronacji” w reżyserii Izabeli Kuny w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium. –  To spektakl o dorastaniu w każdym wieku, o rodzinie, o jej rozpadzie i próbie scalenia, o jej tajemnicach – mówi dla PAP Izabela Kuna – To będzie przedstawienie ukazujące również te proste i bardzo trudne relacje pomiędzy członkami rodziny” – zdradza podkreślając, że „rodzina to temat, który ją najbardziej interesuje w sztuce, w teatrze, w kinie”.

Już w marcu – krótko po spotkaniu w Bohemie –  w Playerze głośna premiera serialu „Klara”. To z kolei ekranizacja powieści Izabeli Kuny pod tym samym tytułem. Autorkę zobaczymy w roli głównej.

– Tytułowa Klara to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę, nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też wiarę. Naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń. Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę! Serce jednak nie sługa… Na szczęście są jeszcze wspomagacze… I ten największy skarb – przyjaciele! Prawdziwi, sztuk dwie – Wronka i Wojtek. Idealna ekipa do umierania i odradzania się na nowo – czytamy w opisie nowego serialu.
— Klara to dziewczyna, którą kocham. Dziewczyna, z którą chciałabym żyć w jednym domu i umrzeć w tym samym dniu. To dziewczyna, która mi imponuje poczuciem humoru, wariactwem i dobrym gustem. Klara to oryginał i zawodowy gracz w życie –  mówi o swojej bohaterce Izabela  Kuna.

 

Spotkanie w poniedziałek 18 MARCA 2024 roku o godzinie 18:00. Bilety  w cenie 350 zł/osoba obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5 600 602

————————————————————————————————————————————————————————————————————

15 STYCZNIA 2024 roku – Jacek Cygan
Spotkanie prowadzi Tomasz Raczek

BILETY WYPRZEDANE

Jacek Cygan  już 15 stycznia będzie Gościem cyklu „Artyści w Bohemie”. To wulkan pozytywnej energii, zawsze uśmiechnięty, niezmiennie udowadnia, że „Życie jest piosenką”. I to jaką! Przebojową! To właśnie on jest autorem największych hitów najpopularniejszych wokalistów polskiej sceny, twórcą kultowej „Dyskoteki Pana Jacka” i uwielbianym jurorem polsatowskiego „Idola”.

Mówi, że planował być  cybernetykiem, a tekściarzem został przez przypadek. W efekcie,  to jego utwory szturmują od ponad 4 dekad listy przebojów.  Jacek Cygan napisał ponad tysiąc tekstów piosenek –  część z nich zdobyła trofea na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwór Edyty Górniak „To nie ja” „reprezentował Polskę podczas 39. konkursu Piosenki Eurowizji w Dublinie w 1994 roku, gdzie zajął drugie miejsce, osiągając tym samym najlepszy wynik w historii udziału kraju w widowisku oraz zdobywając tytuł „największego osiągnięcia polskiej piosenki za granicą”.
„Jestem kobietą” Edyty Górniak, „Dziewczyny lubią brąz” Ryszarda Rynkowskiego, „Jaka róża taki cierń” Edyty Geppert, „Łatwopalni” Maryli Rodowicz, „Wszystko ma swój czas” Perfectu, „Pokolenie” Kombii czy „Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej to tylko nieliczne z piosenek, które napisał, a które uwielbiają i śpiewają kolejne pokolenia. Jaki jest przepis na przebój? O to z pewnością zapyta Tomasz Raczek, który jak zawsze poprowadzi dla Was wieczór „Artyści w Bohemie”.
Jacek Cygan –  jak to jeden z najsłynniejszych polskich tekściarzy –  barwnie i z  humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, jednocześnie  przedstawiając ciekawe portrety najpopularniejszych rodzimych artystów. Jego opowieści pełne wyjątkowych anegdot składają się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.
Podczas wieczoru „Artyści w Bohemie” nie zabraknie też muzycznej niespodzianki i piosenek autorstwa Jacka Cygana, których posłuchamy na żywo!

 Spotkanie w poniedziałek 15 stycznia 2024 roku o godzinie 18:00. Bilety  w cenie 350 zł/osoba obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5 600 602

——————————————————————————————————————–

11 GRUDNIA 2023 roku – Jan Englert
Spotkanie prowadzi Tomasz Raczek

BILETY WYPRZEDANE

Jan Englert – utytułowany aktor i reżyser – nestor polskiego filmu i teatru,  znany z dziesiątek niezapomnianych ról teatralnych i filmowych odwiedzi Bydgoszcz w ramach cyklu „Artyści w Bohemie”. Wieczór autorski poprowadzi Tomasz Raczek.

Kadr z filmu „Skrzyżowanie” , Autor – mat. prasowe / Bartosz Mrozowsk 

Jan Englert zadebiutował jako 14-latek rolą łącznika Zefirka w głośnym filmie „Kanał” Andrzeja Wajdy, rozpoznawalność przyniosła  mu m.in.  rola Zygmunta, młodego żołnierza Armii Krajowej w serialu „Kolumbowie” Janusza Morgensterna. Bogata filmografia i dziesiątki doskonałych ról teatralnych u najwybitniejszych reżyserów sprawiły, że jest dziś jednym z najwyżej cenionych polskich aktorów. Dorobek filmowy Englerta liczy w sumie ponad sto ról. Grał m.in. u Kazimierza Kutza, Janusza Zaorskiego, Filipa Bajona, Jerzego Antczaka,  Jana Łomnickiego czy Juliusza Machulskiego. Pamiętamy go m.in. z „Pereł w Koronie”, „Polskich Dróg”, „Nocy i dni”, „Lalki” czy „Soli ziemi czarnej”.
Szczególne miejsce w pracy artystycznej Jana Englerta zajmuje teatr. „Teatr jest ciągle tym miejscem, gdzie bywa się artystą. W kinie artystą jest reżyser, a aktor to lepiej lub gorzej sfotografowany przedmiot. Dlatego właśnie teatr daje mi najwięcej satysfakcji”  – mówi aktor, który przez lata odnosił sukcesy na deskach stołecznych teatrów Współczesnego, Polskiego czy Narodowego.
Od 2003 roku jest dyrektorem artystycznym Teatru Narodowego w Warszawie. Szekspir, Czechow, polscy romantycy, Witkacy – to autorzy, po których Jan Englert sięga najchętniej jako reżyser.

Jan Englert w spektaklu „Hamlet” (fot. TVP)

Jest też pedagogiem.  Od 1980 roku Jan Englert  jest wykładowcą warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. „Pracę pedagogiczną smakuję z całym upodobaniem. Daje mi ona satysfakcję Pigmaliona. Żadna moja rola nie sprawiła mi takiej radości, jak udany debiut pod moim kierunkiem młodego człowieka, studenta” – mówi.
Jan Englert został wielokrotnie nagrodzony za swoja pracę artystyczną. Otrzymał  m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy też Złoty Krzyż Zasługi.
W książce „Bez Oklasków” –  która jest rozmową z dziennikarką Kamilą Drecką  Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony z wielu Englertów. Jest romantyczny i analityczny, niegodziwy i szlachetny, bezwzględny i empatyczny, a jednocześnie pozbawiony – wydawałoby się niezbędnego w wypadku aktorstwa – szaleństwa.
Ponad pięćdziesiąt lat na scenie i piastowanie ważnych funkcji pozwoliło mu poznać dobrze własną naturę, nabrać dystansu do rzeczywistości i z ironią spojrzeć na siebie sprzed lat.

Spotkanie w poniedziałek 11 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00. Bilety  w cenie 350 zł/osoba obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5 600 602

——————————————————————————————————————–

6 listopada 2023 roku – Anna Rusowicz 
Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek

BILETY WYPRZEDANE

Anna Rusowicz  – Dziewczyna Słońca i jedną z najbardziej energetycznych wokalistek polskiej sceny. Muzykę ma we krwi. To córka legendarnej pary muzyków – Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy – gwiazd polskiego bigbitu. Ta mistrzyni retro brzmień, zdobywczyni Fryderyków i SuperJedynek na nowo rozkochała nas w stylu i muzyce lat 60. i 70. XX w. Już w listopadzie okazja, by spotkać się z tą wyjątkową artystką w Bydgoszczy.
To spotkanie to niepowtarzalna okazja, by przenieść się w czasie do epoki lat 60. i 70., która wciąż zachwyca.
Anna Rusowicz to wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim artystka, która w swojej twórczości nawiązuje do piosenek mamy – Ady Rusowicz – słynnej wokalistki legendarnego zespołu Niebiesko-Czarni. To dzięki niej możemy na nowo cieszyć się takimi perłami sprzed lat, jak „Za daleko mieszkasz miły”, czy „Musisz się zakochać”.

Aktualnie artystka pracuje nad nowym albumem, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2024 roku. Płytę zapowiadają single „Tobie”, „Ciebie kochać chcę” i „Co się stało z naszą miłością” czy 'Plan na Miłość”. W Bydgoszczy jako jedni z pierwszych będziemy mogli posłuchac o nowym krążku artystki.

„Tak jak mama Ada ma potężny głos, talent sceniczny, potrzebę wolności” – pisze o wokalistce Twoj Styl.    Anna Rusowicz na nowo odkryła przed słuchaczami bigbit i bluesrocka zdobywając przebojem polską scenę muzyczną. Dwa jej albumy pokryły się złotem. Nic dziwnego. Po mistrzowsku pokazuje jak muzyka dzieci kwiatów może brzmieć dzisiaj. „Jej twórczość jest nie tylko lekka i pełna pogody ducha, ale charakteryzuje się także wyjątkowym poziomem artystycznym, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy” – czytamy w recenzjach.

„Gdyby czyjekolwiek losy zależały ode mnie, to ja bym zajął się Anią natychmiast, gdyż, co najmniej połowa problemu z odkryciem nowej gwiazdy sceny poprockowej jest w jej wypadku załatwiona przez naturę: głos, uroda i poczucie humoru. To są rzeczy w uzbrojeniu tej dziewczyny gotowe do użycia natychmiast. I one składają się na talent, który wyczuwam nosem na kilkaset kilometrów” – powiedział Zbigniew Hołdys, jeden z wielbicieli talentu Ani Rusowicz.
„Ja wiem, że jestem stworzona do muzyki. Koniec, kropka. To się czuje, to się wie. Genu się nie wyskrobie. Możesz uciekać na drugi koniec świata, znajdywać substytuty, a mimo wszystko ciągnie cię do tego.” – mówi w wywiadzie dla Onetu wokalistka.
Podczas wieczoru w Bohemie w Bydgoszczy Tomasz Raczek porozmawia z artystką przede wszystkim o muzyce, o miłości do retro brzmień i nadchodzącej nowej płycie….  ale nie tylko. Wspólnie odkryjemy pozamuzyczne pasje artystki, porozmawiamy o Bydgoszczy, z którą Anna Rusowicz jest blisko związana i zapytamy  o jej „Plan na miłość”.

Spotkanie z Anną Rusowicz w poniedziałek 6 listopada 2023 roku o godzinie 18:00. 
Bilety  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5600 602

——————————————————————————————————————–

13 marca 2023 roku – Anna Orska
Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek

BILETY WYPRZEDANE

Jej biżuterię noszą m.in  Sharon Stone, Andie MacDowell i Grażyna Torbicka. Teraz projektantka Anna Orska będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie. O swoich inspiracjach opowie w rozmowie z Tomaszem Raczkiem. Spotkanie zbiegnie się z premiera nowej kolekcji projektantki. Będzie to wyjątkowa okazja, by  nabyć jej unikatową biżuterię. 

Na spotkanie z Anną Orską do Hotelu Bohema zapraszamy w poniedziałek 13 marca o godzinie 18:00. Wyjątkowej biżuterii Anny Orskiej nie da się pomylić z żadną inną. Jej nazwisko skojarzyć można z takimi markami jak Kruk, Deni Cler czy Swarovski, ale od lat tworzy pod własną marką”Orska”. Jej projekty pokazywane były na wystawach m.in. w Berlinie, Mediolanie i Nowym Jorku. W poszukiwaniu inspiracji podróżuje po całym świecie. Artystka wykonała kolekcje biżuterii z lokalnymi rzemieślnikami m.in. w Meksyku, Nepalu, Indonezji i Wietnamie.
„Mam klientki, które raz do roku przylatują z Kanady do Warszawy i od razu idą do mojego butiku. Są dumne, że noszą rzeczy polskich projektantów” – Orska opowiada „Gazecie Wyborczej”.
Projektantka stworzyła tysiące wzorów. Anna Orska jesst  prekursorką upcyklingu w polskim jubilerstwie. Metale i kamienie szlachetne łączy z nieoczywistymi materiałami. Stworzyła biżuterię m.in. ze starych lin żeglarskich, części samochodowych czy tysiącletniego drewna dębowego, pochodzącego z konstrukcji grodu Mieszka I na poznańskim Ostrowie Tumskim, z otoczaków z hiszpańskiego wybrzeża, fragmentów meteorytów, starych monet z Maroka czy bambusa z Tajlandii. Nie zawahała się użyć  ślusarskiego i hydraulicznego asortymentu, ołowianych żołnierzyków, mechanizmów zegarków, okuć ze starych bram czy  łusek od nabojów.
„Tworząc biżuterię dbam o to, by była wyrazista. Szukam czegoś ciekawego; czegoś co ma swoją historię” – mówi artystka.
Anna Orska nie tylko projektuje. Uwielbia samodzielnie wykonywać biżuterię:
„- Nie mogłabym zostawić maszyn, zamknąć się w ciszy i tylko projektować, nawet teraz, kiedy mam zespół zaufanych ludzi, bez których już nie wyobrażam sobie firmy. (..)  Zastanawiałam się, skąd bierze się ten mój wewnętrzny spokój, gdy siedzę przy maszynie. Może stąd, że w pracy ręcznej jest coś pierwotnego, co pozwala się zapomnieć tak jak wtedy, gdy patrzymy w ogień?” –  opowiada w wywiadzie dla Wysokich Obcasów.

Spotkanie z Anną Orską w poniedziałek 13 marca 2023 roku o godzinie 18:00.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie Pop-up Store z biżuterią projektantki.

Bilety  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną  czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

 

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5600 602

————————————————————————————————————————————————————————————————————
20 lutego 2023 roku – JACEK BRACIAK
Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek 

BILETY WYPRZEDANE

Ekscentryczny projektant mody, szef kuchni, ksiądz karierowicz, zbieracz złomu, trener  tenisa, policjant drogówki… a nawet  Tadeusz Kościuszko  –  postaci, w które wciela się Jacek Braciak nie można zapomnieć.  Teraz ten jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie.

Jacek Braciak stworzył niezapomniane kreacje filmowe w topowych polskich produkcjach. Popularność przyniósł mu film „Edi” Piotra Trzaskalskiego.  Za rolę mieszkającego w przeznaczonej na rozbiórkę fabryce zbieracza złomu Jureczka został nagrodzony Orłem oraz Złotym Lwem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Jacek Braciak to też  jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego. U tego reżysera zagrał w „Róży”, „Drogówce”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyniu” i „Klerze”. Za role w „Róży” i „Klerze” ponownie został uhonorowany  Orłami.
Kinomani doskonale pamiętają go również  m.in. z „Katynia” Wajdy, „Mojego wspaniałego życia” i „CórkiTrenera” Grzegorzka czy „Żeby nie było Śladów” Matuszyńskiego. W 2023 roku ma trafić na ekrany „Kos”, w którym aktor wciela się w postać  Tadeusza Kościuszki.
Jacek Braciak często występuje również w serialach. „Pitbull”, „BrzydUla”, „Kryminalni”, „Ludzie Chudego” czy „Czas honoru” to tylko kilka z serialowych produkcji, w których wystąpił.
Jak podkreślają recenzenci –  nie ma znaczenia czy to rola pierwszoplanowa czy drugoplanowa, teatr, film czy serial –  postaci zagrane przez Jacka Braciaka pamięta się zawsze.
W Wywiadzie dla Gazety Wyborczej Jacek Braciak tak opowiada o aktorstwie: „Momentem przełomowym w życiu zawodowym było spotkanie z Piotrem Trzaskalskim („Edi”, „Mistrz”), który mi zaufał i powiedział: „Stary, jesteś wspaniały. Tylko bądź sobą. Nie musisz od siebie uciekać”. To we mnie zapadło. Po kawałeczku nabierałem odwagi, odkrywałem się. Zrezygnowałem z moich aspiracji, aby być Robertem De Niro czy Tadeuszem Łomnickim. Stwierdziłem: „No dobra, będę Braciakiem”. To bardzo mnie uwolniło”.

Spotkanie z Jackiem Braciakiem w poniedziałek 20 lutego 2023 roku o godzinie 18:00.
Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5600 602

——————————————————————————————————————–

9  stycznia 2023 roku – JANUSZ CHABIOR
Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek

BILETY WYPRZEDANE!

Fot. Hanna Derecka

Grał wampira, zmęczonego życiem gangstera, oficera SB, użyczył też swojego głosu Włóczykijowi. Grał u Machulskiego,  Kolskiego czy Smarzowskiego, jest jednym z ulubionych aktorów Vegi.  Laureat Złotych Lwów – Janusz Chabior  – jeden z najbardziej charyzmatycznych rodzimych aktorów będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie w styczniu 2023 roku!


Janusz Chabior  – wielokrotnie nagradzany aktor filmowy, teatralny i telewizyjny –  od lat występuje w słynnych polskich produkcjach. Zagrał m.in. w takich kasowych przepojach jak „Pitbull„, „Służby specjalne”, „Mała Moskwa”, „Różyczka”, „Hardkor Disko”, „Ślepnąc od świateł„, „Komisarz Alex”  „Botoks”,  „Wołyń„, „Furioza” czy „Jak pokochałam gangstera”.  Wystąpił także w holenderskim dramacie Mike’a van Diema „Charakter„, obsypanym wieloma nagrodami na całym świecie, w tym Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Wciąż zaskakuje nowymi kreacjami teatralnymi i filmowymi. W teatrze oglądać go można m.in. na scenie Teatru 6. Piętro, Polonii czy też Och-Teatru. Na dużym ekranie  natomiast oglądać go można właśnie  w świątecznej komedii Listy do M. 5”.
Najbardziej doceniono jego teatralną kreację w sztuce „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka  –  rewelacyjnie przyjętą przez krytyków i publiczność. Aktor otrzymał za nią szereg nagród. W 2010 roku odebrał Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę męską w ekranizacji tej sztuki.
Od lat zachwyca swoją aktorską wszechstronnością. Jego nazwisko w obsadzie to gwarancja niezapomnianej kreacji, która przyciąga tłumy widzów. Jak to osiąga? – „Ja w aktorstwie lubię się wyżywać.“ „Lubię improwizować na planie. Kiedy spotykam reżysera otwartego na takie propozycje, to jestem w niebie” –  mówi o swojej pracy aktor.

Widzowie pokochali go za otwartość, duży dystans do siebie, rewelacyjne poczucie humoru i wielkie serce. W tym kontekście hitem okazał się występ aktora i jego żony Agaty Wątróbskiej w popularnym programie TVN „Power Couple”. Pokazali się jako doskonale zgrany duet. Zawsze uśmiechnięci i życzliwi. Ich żartobliwe rozmowy polubiła cała Polska.
Satyryczne zacięcie pary docenić mogą m.in. wszyscy obserwatorzy ich instagramowych profili.
Poza ekranem Janusz Chabior zasłynął też  jako opiekun psa Batmana. Piesel  towarzyszył artyście na planie filmowym „Kilka prostych słów”. Janusz Chabior tak bardzo się z nim zży, że postanowił go adoptować. Batman stał się przyjacielem rodziny na długie lata. Po jego śmierci Chabior zaadoptował Henia – psa okaleczonego podczas wojny w Ukrainie.
Dziś w akcji „Pies z kulawą nogą” wraz z marką KRUK’s different namawia do wsparcia porzuconych psów.

Spotkanie z Januszem Chabiorem w poniedziałek 9 stycznia 2023 roku o godzinie 18:00.
Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo.  Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

INFORMACJE i REZERWACJE

Telefon +48 52 5600 602

—————————————————————————————————————————————-

27 listopada 2022 roku – Andrzej Serweryn – BILETY WYPRZEDANE!

Grał u Stevena Spielberga i u boku Catherine Deneuve – Andrzej Seweryn –  aktor teatralny i filmowy, reżyser i szef warszawskiego Teatru Polskiego będzie gościem listopadowego spotkania Artyści w Bohemie, które poprowadzi Tomasz Raczek 

Jego ojciec marzył, by syn został oficerem, ale Andrzej Seweryn od najmłodszych lat pasjonował się teatrem, by po latach zostać uznanym przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza jednym z największych polskich aktorów dramatycznych.
Andrzej Seweryn  zadebiutował ponad 50 lat temu rolą Służącego w „Wujaszku Wani” Antoniego Czechowa na deskach Teatru Ateneum. Zachwycał na deskach teatru nie tylko w Polsce. Na narodowej scenie Francji zadebiutował tytułową rolą w „Don Juanie” Molièra. Jako trzeci cudzoziemiec w historii, otrzymał angaż do Comédie Française, jednego z najbardziej prestiżowych zespołów teatralnych na świecie. Był też członkiem trupy legendy teatru – Petera Brooka.
Jego pierwsza wybitna rola filmowa to Maks Baum w „Ziemi Obiecanej”  ale swoje najsłynniejsze kreacje stworzył  nie tylko u Andrzeja Wajdy.  W ciągu wieloletniej, międzynarodowej kariery współpracował z licznymi słynnymi reżyserami, m.in.  z Krzysztofem Zanussim, Agnieszką Holland, Jerzym Hoffmanem czy Stevenem Spielbergem.
Z sukcesem pracuje też z młodymi twórcami. Wystąpił m.in. w pełnometrażowym debiucie Jana Matuszyńskiego „Ostatnia Rodzina”. Rolą Zdzisława Beksińskiego zachwycił krytyków nie tylko w Polsce. Po premierze na łamach „wPolityce” można było przeczytać: „Andrzej Seweryn nie zagrał Zdzisława. On przeistoczył się w swoją postać, jak zwykł to robić Robert de Niro w swoich największych kreacjach aktorskich w latach 70. Seweryn tworzy najwybitniejszą rolę w karierze. Jego aktorstwo jest totalne”.
Słynny nowojorski tygodnik „Variety” pisał o nim: „Zdołał uchwycić zewnętrzny geniusz Zdzisława, bez słów ukazując jednak także czający się wewnątrz mrok, który sam Beksiński starał się ukrywać wszędzie poza swoją sztuką”.
Hitem okazała się też produkcja kolejnego debiutanta  –  Jana Holoubka –  serial „Rojst”, w  którym Andrzej Seweryn gra zgorzkniałego dziennikarza prowadzącego prywatne śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa. Produkcja stała się przebojem Netflixa zyskując miano jednej z najlepszych rodzimych produkcji serialowych.

(kadr z serialu „Królowa” – Courtesy of Netflix / Courtesy of Netflix)

Podobnym hitem Netflixa stała się również  serialowa produkcja  „Królowa”Recenzenci o roli  Seweryna piszą: „Sylwester po latach wraca w rodzinne strony. Nikt nie wie, że w walizce skrywa Lorettę, swoją sceniczną personę. Andrzej Seweryn w „Królowej” sprawdza się w obu wydaniach.” –  czytamy w Gazecie Wyborczej.

Miłośnicy  artysty znają z pewnością książkę „Andrzej Seweryn. Ja prowadzę”. To pasjonujący wywiad rzeka z aktorem. Jest mowa o teatrze, o filmie i polityce.  Są wspomnienia z dzieciństwa, młodości i z początków pracy artystycznej.
Nie zabraknie tego również na spotkaniu w Hotelu Bohema. Rozmowę z  Andrzejem Sewerynem poprowadzi krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.
Będziemy mieli również okazję zaśpiewać aktorowi „Sto lat” z okazji imienin.

Spotkanie 27 listopada 2022 roku o godzinie 17:00.
Bilety  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo, 
specjalnie przygotowaną na tę okazję przez Szefa Kuchni Restauracji Weranda.

Bilety można zakupić w recepcji Hotelu Bohema.

 

NA PAŃSTWA ZAPYTANIA CZEKAMY POD ADRESEM

rezerwacja@hotelbohema.pl lub +48 52 5600 602


 

 


GALERIA HOTELU BOHEMA

Hotel Bohema zaprasza na wystawę Nataszy Piskorskiej. W jej obrazach w niezwykły sposób  życie codzienne, z poczuciem humoru, przeplata się ze światem wyobraźni i snów.

 

„Wszystkie smaki życia” to tytuł wystawy obrazów Nataszy Piskorskiej, którą oglądać można we wnętrzach hotelu Bohema.  Obrazy artystki  są bardzo osobiste, a przy tym otwarte na interpretację. Wzruszające i wywołujące uśmiech odbiorcy.

Ludzie dostają skrzydeł, koty grają na fortepianie

Natasza Piskorska używa śmiałych barw i pociągnięć pędzla. Nie unika mocnych kontrastów. Postacie w jej obrazach śmiało odrywają się od ziemi, koty nabierają cech ludzkich i grają na fortepianie, ptaki i ryby nawiązują kontakt z postaciami, pary tańczą na dachach.

– Są różne rodzaje wyobraźni. Wielu odnajduje w niej horrory, zjawy i powidoki. Ja posiadam raczej wyobraźnię pocieszycielkę – mówi artystka. –  Odnajduję w niej miejsce, w którym mogę się schronić. Namalować świat lepszy, taki jakim chcę aby był. Skoczyć zawsze trochę w bok, w tę weselszą stronę życia.  W soczyste kolory. W ciszę , bo pomysły biorą się z ciszy. Z łażenia, włóczenia się bez celu, błądzenia, szukania wczorajszego dnia. Lubię , gdy obraz , ma jakąś swoją opowieść. Moje obrazy , powstają na podstawie, prawdziwych historii i bardzo wielu domysłów. W proporcjach – jedna łyżka codzienności, pięć łyżek magii i bardzo wielu fantazji do smaku. Najbardziej lubię, gdy moje obrazy stają się  pretekstem do rozmów o życiu, o wszystkich smakach życia – opowiada.

Obrazy pokazujące bliskie nam wszystkim emocje, mają spore grono miłośników. Kilkaset z nich znalazło miejsce w kolekcjach prywatnych  na całym świecie poczynając od Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki, poprzez Europę, po Chiny i Australię.

Bohema – mekka artystów

Sztuka Nataszy Piskorskiej przypadła do gustu  Joannie i Januszowi Franczakom, właścicielom jedynego w regionie pięciogwiazdkowego hotelu Bohema.

– Bohema jak sama nazwa wskazuje to mekka artystów – mówi Piskorska. – Nigdy nie lubiłam chować się w galeriach. Wystawa w hotelu to spotkanie z ludźmi, możliwość bezpośredniego kontaktu. Dlatego już 10 lat temu skontaktowałam się z właścicielami Bohemy i natychmiast zgodzili się na wystawę. Wspaniale mieć takich mecenasów – mówi artystka.

– Obrazy Nataszy mają niezwykłą energię i niezwykły czar,  dlatego znów organizujemy wystawę jej prac. Bardzo podoba się naszym gościom, a to ludzie z całego świata. Często decydują się na kupno obrazów i tym sposobem zabierają z Bohemy do domu niezwykłe pamiątki – mówi Franczak, która w hotelowych wnętrzach prezentowała już m.in dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka czy ostatnio bydgoszczanina Jana Kośmiei. Obecnie jego obrazy stanowią stałą ekspozycję nowootwartego przez Franczaków Pałacu Suchary.

Sztuka z Torunia na murach Bydgoszczy
Natasza Piskorska mieszka i tworzy w Toruniu. Kamienice, bramy, ratusz, toruńska starówka nie tylko stale powracają na płótna artystki. Artystka tworzy też obrazy na ścianach toruńskich kamienic i podwórek, maluje wnętrza znanych pubów i restauracji. Dzięki Franczakom, sztuka artystki jest doskonale znana również wszystkim bydgoszczanom.

–  Wystarczy wybrać się na Stary Rynek do restauracji Katarynka, gdzie na ścianach oglądać można jej obrazy, a na sufitach rozkwitłą malowana jej ręką zieleń, w której kryją się papugi i małpki. Mural przed restauracją Weranda w Parku Kazimierza Wielkiego to też dzieło Nataszy, podobnie jak obrazy w Dworze Hulanka przy Karczmie Rzym. Miały prowokować do tańca i zabawy. Udało się. Nasi goście je uwielbiają  – opowiada Joanna Franczak. –  Natasza malowała też obrazy dla gości naszego cyklu Artyści w Bohemie. Ostatnio obdarowała mistrza plakatu Andrzeja Pągowskiego, który przed laty docenił jej sztukę i zaprezentował ja na łamach polskiej edycji Playboya, którego był dyrektorem artystycznym. Jeden ze swoich obrazów Natasza przeznaczyła też na aukcję Stowarzyszenia Bydgoskiej Fontanny Potop, którego jestem prezesem, a które co roku w sierpniu organizuje koncerty.
Wystawa „Wszystkie smaki życia” w hotelu Bohema przy ul. Konarskiego 9. Do hotelu można wejść również przez restaurację Weranda w Parku Kazimierza Wielkiego.

Na miejscu można też kupić obrazy artystki.

Więcej na: nataszapiskorska.pl oraz hotelbohema.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Artyści w Bohemie - Patronat


 


Zapraszamy do obejrzenia filmów ze spotkańFilm SEZON ARTYSCI W BOHEMIE 2011/2012

Film ARTUR ANDRUS

Film JUSTYNA STECZKOWSKA

Film MAREK NIEDŹWIECKI

Film ARTYŚCI W BOHEMIE SEZON 2010/2011

Film MACIEJ MALEŃCZUK

Film ADAM NOWAK (RAZ DWA TRZY)

Film JUREK OWSIAK

Film ANNA MARIA JOPEK

Film WOJCIECH PSZONIAK

Film ARTYŚCI W BOHEMIE 2010-2011

Film KATARZYNA FIGURA

Film KORA JACKOWSKA

Film ZBIGNIEW WODECKI

Film KRZYSZTOF ZANUSSI

Film JACEK WÓJCICKI

Film OLGA TOKARCZUK

Film WOJCIECH MANN

Film KRZYSZTOF KOWALEWSKI

Film GRAŻYNA WOLSZCZAK

Nasi dotychczasowi Goście cyklu Artyści w Bohemie

AKTORZY
Wojciech Pszoniak, Stanisław Mikulski, Cezary Żak, Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Jan Nowicki, Beata Tyszkiewicz,
Daniel Olbrychski, Stanisław Tym, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Kowalewski, Katarzyna Figura, Magdalena Zawadzka,
Grażyna Szapołowska, Wiktor Zborowski, Ewa Kasprzyk, Anna Seniuk, Cezary Żak, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Zbyszek Buczkowski, Jacek Borkowski, Stanisława Celińska

MUZYCY
Anna Maria Jopek, Adam Nowak, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka & John Porter, Andrzej Sikorowski, Hanna Banaszak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Kora -Olga Jackowska, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Konrad Mastyło, Grzegorz Turnau, Izabela Trojanowska, Mieczysław Szcześniak

DZIENNIKARZE I PISARZE
Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus, Wojciech Mann, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Tomasz Raczek

REŻYSERZY
Krzysztof Zanussi

SPORTOWCY
Wojciech Fibak, Zbigniew Boniek, Aleksander Doba

PREZYDENTOWA
Jolanta Kwaśniewska